Система штрафів в Україні розвинена досить сильно. Сьогодні поговоримо про те, що має бути в автомобільній аптечці згідно з ДСТУ 3961-2000. Незважаючи на те, що указ був виданий далекого 2013 року, не всі водії знайшли час вникнути в суть питання і зібрати аптечку правильно.

Крім того, далеко не всі автовласники знають, що існує два варіанти аптечки, які мають бути в автомобілі. І вибирати потрібно той, що відповідає кількості пасажиромісць в автотранспортному засобі.

Аптечка №1

Автомобільна аптечка №1 для автотранспорту призначеного для перевезення пасажирів до 9 осіб. А також для вантажних автомобілів, тому що в їхній кабіні в принципі не поміститься понад 3-4 особи (залежно від моделі авто).

Її зміст широко.

1. Бінт – 6 штук (еластичний 5 м х 10 см, марлевий стерильний 5 м х 10 см – 2 штуки, марлевий стерильний 7 х 14 – 1 шт, марлевий нестерильний 5 м х 5 см та 7 м х 14 см).

2. Джгут для зупинки кровотечі – 1 прим.

3. Серветки кровоспинні 2 шт. Серветки можна вибрати з фурагіном або другою діючою речовиною. Головне, звертайте увагу на терміни придатності, тому що вони закінчуються часто через рік-два.

4. Сережки з хлоргексидином 2 штуки. Ці серветки допоможуть швидко обробити рану, тому що хлогексіїн є чудовим засобом для знезараження ран.

5. Стерильні серветки 6х10 см, яких в аптечці має бути 2 шт, послужать при накладенні на рану пов'язки.

6. Смужки на основі гелю з антимікробною дією полігексаметилен гуанідин гідрохлориду (або замінники) (10см х 50см) – 2 шт.

7. Гелева пов'язка для опіків – 1 шт.

8. Пакет перев'язувальний стерильний – 1 шт.

9. Косинка медична перев'язувальна із будь-якої тканини 50 см х 50 см – 1 шт.

10. Парамедичні ножиці. Вони мають довжину 19 см, а леза таких ножиць вигнуті. Ними можна швидко розрізати будь-яку тканину, а у разі потреби навіть розкрити шкіру (наприклад, при сильному опіку шиї або верхньої частини тіла).

Таким чином, обпалена тканина на тілі не стягуватиметься і не заважатиме кровообігу. Це може врятувати життя людини, якщо ви зумієте правильно скористатися аптечкою та ножицями в тому числі.

Клапан чи плівка для ШВЛ. Стане в нагоді в тому випадку, якщо людина перестане дихати. Правильне використання клапана допоможе вам урятувати життя людині та вберегти вас від інфекції.

Плівка призначена для проведення реанімації та штучного дихання "рот у рот". Проводити таку реанімацію слід, якщо людина перестала дихати, і у неї немає пульсу на сонній артерії. Перед проведенням переконайтеся, що у роті чи гортані немає сторонніх предметів.

Додатково в аптечці мають бути:

  • пінцет медичний (допоможе звільнити рану від уламків або дихальні шляхи від сторонніх предметів);
  • рукавички стерильні (захистять рану від попадання додаткової інфекції);
  • термопростирадло ( зігріти хворого при шоці);
  • шпильки англійські 2 шт.

Як бачите, якісь лікарські засоби відсутні. Передбачається, що після перев'язки потрібно дочекатися швидкої допомоги.

Аптечка №2

Склад аптечки №2 найбільший. Крім комплекту кровоспинних засобів, який практично повністю дублює список аптечки №1, у №2 є ліки.

В аптечці №2 для пасажирських автобусів із місткістю від 9 до 18 осіб обов'язково мають бути: антисептики, широкий ряд знеболювальних та серцевих препаратів, а також засоби від отруєння.

Антисептики: йод та перекис водню 3%. Зверніть увагу, що відкритий йод зберігається, як і перекис водню лише за добу. Якщо більше, вони втрачають свої антисептичні властивості.

Активоване вугілля. Краще його мати кілька упаковок, тому що на 1 особу потрібно за стандартом 1 таблетка на 10 кг ваги.

Препарати знеболювальні. Парацетамол – стандартний препарат, але якщо вирішите його застосувати, дізнайтеся, чи немає в людини алергії.

Серцеві засоби. Корвалол у краплях, валідол у таблетках – це ліки, завдяки яким ви зможете надати першу допомогу не тільки людям, які страждають на хвороби серця, але й при інших розладах.

Новокаїн 0,5% в ампулах. До нього відповідно можуть стати в нагоді шприци, але найчастіше його застосовують місцево, як "заморожує" знеболюючий засіб.

Наявність бинтів та інших матеріалів для обробки ран та опіків не відрізняється від першої аптечки.

А ось як додаткові засоби в автомобільній аптечці №2 повинні бути стаканчик для води, ватяні палички, презерватив і контейнер, що охолоджує.

Важливо розуміти, що аптечка для водія потрібна не для відмазування, а щоб ви могли вчасно надати першу допомогу. Наприклад, зупинити кровотечу чи дати можливість собі чи пасажиру вижити, провівши штучне дихання.

В аварійній ситуації може будь-яка людина. Перед тим як виїхати на дорогу завтра з ранку чи сьогодні – перевірте аптечку. Можливо, вона врятує вам життя.

Важливо! Не потрібно займатися самостійною комплектацією аптечки. Її потрібно купувати в аптеці або спеціалізованих магазинах для автомобілів.